מאמרים

עולם המדיה – איתנו גם בנופש

עולם המדיה – איתנו גם בנופש

עולם המדיה והתקשורת הדיגיטלית הוא כבר מזמן חלק אינטגראלי ובלתי נפרד מהחיים של כולנו. אנחנו מחוברים באופן רציף ושוטף באמצעות מחשב, פלאפון או כל מכשיר אחר לעולם העשיר של תכנים ומדיה שמציע האינטרנט, כאשר התשתיות הקיימות כיום מאפשרות לנו לא להתנתק אפילו לשנייה, במידה כמובן שאנחנו מעוניינים בכך.

כיום, אפילו כאשר אנחנו יוצאים לחופשה השנתית שלנו במקום מבודד ואקזוטי כלשהו, החיבור התמידי לעולם המדיה והאינטרנט הוא שירות טריוויאלי ומתבקש המוצע על ידי כמעט כל בית מלון בו נשהה. בין אם מדובר בנופש במלונות ים המלח, אילת, תל אביב או ירושלים, סביר שנמצא שם בועת אינטרנט אלחוטית אשר תאפשר לנו להישאר מחוברים ומעודכנים בכל זמן שרק נחפוץ.

האם מדובר כאן ביתרון או בחיסרון? אנשים רבים נוטים לטעון כי קיים חיסרון כלשהו במצב הזה, שכן חופשה בבית מלון מבודד בים המלח או בצימר בצפון נועדה בעצם להעניק לנון כמה ימי בידוד, שקט ומנוחה מחיי השגרה, כאשר ניתוק מהמדיה הדיגיטאלית אמור להיות חלק מהעניין. אך טענה זו אינה לוקחת בחשבון עובדה פשוטה אחת – אותה בועת אינטרנט אשר מציעה לנו את האפשרות להישאר מחוברים גם בעת החופשה אינה כופה עצמה על אף אחד.

המשך מאמר